LawyerOn.pl

LawyerOn – oraz dawniej również bdp.org.pl ( Blog Doradztwa Prawnego )

Ostrzeżenia Prawo dla kierowcy

Nie płać mandatów – profesjonalnie i bezpłatnie ustaw światła przed zimą !

Sharing is caring!

Nadeszła pora jesienno-zimowa. Dużo szybciej niż zwykle robi się ciemno i ponuro, w związku z czym nasze mobile są słabiej widoczne dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Dla mnie osobiście najgorszym rozwiązaniem używanym przez niektórych właścicieli głównie starszych pojazdów są chińskie „światła” typu LED, o ile w ogóle można je światłami nazwać. Zazwyczaj są one całkowicie niewidoczne, przez co wprowadzają kierujących w błąd. Taki pojazd poruszając się zwłaszcza przy obecnie panujących złych warunkach atmosferycznych stwarza realne zagrożenie na drodze.

Podobnie jest z pojazdami, w których światła są niewłaściwie ustawione, przez co mogą oślepiać kierowców jadących z przeciwnej strony szosy. Dlatego też bardzo przychylnym okiem patrzę na akcję takie jak kampania „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Ma ona na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Została ona zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego.
(…) Partnerami przedsięwzięcia są: Komenda Stołeczna Policji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Przemysłowy Instytut Motoryzacyji a także Firma Neptis S.A. – operator znanego wśród kierowców komunikatora Yanosik. 
Podczas trwania działań, w  dniach 24.11, 1.12, 8.12 oraz 15.12.2018 r. odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach diagnostycznych posiadających patronat Instytutu Transportu Samochodowego i Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów, na których kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoich pojazdach. Aplikacja Yanosik doprowadzi zainteresowanych akcją do najbliższej stacji biorącej udział w kampanii. Dokładny wykaz punktów umożliwiających bezpłatne badania znajduje się na stronie: http://yanosik.pl/dobre-swiatla/
Ponadto, policjanci ruchu drogowego w wybranych terminach będą prowadzili działania kontrolno-prewencyjne, podczas których zwrócą szczególną uwagę na światła pojazdu. 
W okresie jesienno-zimowym, gdy widoczność jest utrudniona nawet w ciągu dnia, prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia.
Prawidłowe działanie świateł ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących jak i pieszych. – podaje policja.pl
Według mnie warto skorzystać i wybrać się na najbliższą stację obsługi pojazdów uczestniczącą w akcji, gdyż dzięki niej możemy zaoszczędzić np. poprzez niezapłaceniu mandatu czy też utrzeć się przed kolizją drogową spowodowaną złym ustawieniem świateł.

LawyerOn

* * *

Wykorzystano fotografię:

https://pixabay.com/pl/mercedes-samoch%C3%B3d-automatycznie-1568085/

https://pixabay.com/pl/samoch%C3%B3d-rozmycie-rozmyte-bokeh-1168159/

oraz

Tekst ze strony policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code