LawyerOn.pl

Blog Doradztwa Prawnego

Historia Podróże

Wilczy Szaniec (Wolfsschanze) – w mroku historii

Sharing is caring!

… c.d. podróży po Polsce północno-wschodniej.

Podczas wakacyjnej podróży po Polsce, zwiedzając przez dwa tygodnie miejsca mniej i bardziej znane, odwiedziliśmy m.in. ruiny kwatery głównej Adolfa Hitlera tj. Wilczy Szaniec (niem. Wolfsschanze). Podróż do tego powiewającego grozą miejsca nie trwała długo, gdyż poprzednim przystankiem było oddalone o około 40 km Pierkunowo nad jeziorem Kisajno, gdzie spędziliśmy trzy dni nad samym jeziorem, wypoczywając oraz oddając się przyjemności pływania niewielką łodzią motorową po pobliskich jeziorach.

Wilczy Szaniec

Czym jest Wilczy Szaniec? Otóż miejsce to w latach 1941–1944 stanowiło kwaterę główną Adolfa Hitlera i Naczelnego Dowództwa Sił Zbrojnych w lesie gierłoskim, na wschód od leżącej na skraju lasu wsi Gierłoż (wtedy Görlitz) i 8 km na wschód od Kętrzyna. Miejsce to nie zostało wybrane przypadkowo, a miało zapewnić Hitlerowi sprawne dowodzenie wojskami podbijającymi ZSRR.

CZYTAJ DALEJ >>>

Tekst został przeniesiony na stronę LawyerOn – PoGodzinach

1Źródło – wikipedia.pl – Tekst ten opracowany został m.in. na informacjach pochodzących z Wikipedii na  licencji Creative Commons i udostępniany jest na tych samych zasadach.
2. Fotografie własne

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code